Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ibrahim Tukiqi - S'ka Ma T'bukur Se Pranvera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

S’ka ma t’bukur se pranvera,
Çelin lulet gjith ka here,
S’ka ma t’bukur se pranvera,
Çelin lulet gjith ka here,

Ikin zogjet e lane ferrat,
Vijne me knue mun si perhere,
Ikin zogjet e lane ferrat,
Vijne me knue mun si perhere,

Hajde pra moj pranvere,
Çilna zemrat si perhere,
Hajde pra moj pranvere,
Na i mbush zemrat plot me ere,

Nuk pershkruhet asnjihera,
Sa gaz mend ka nji kjo stine,
Nuk pershkruhet asnjihera,
Sa gaz mend ka nji kjo stine,

Cdo gja sillet nga pranvera,
T’jet e gezushme na i perprin,
Çdo gja sillet nga pranvera,
T’jet e kendushme na i perprin,

Hajde pra moj pranvere,
Çilna zemrat si perhere,
Hajde pra moj pranvere,
Na i mbush zemrat plot me ere.


Ky tekst u dërgua nga Anila E.

Ibrahim Tukiqi - S'ka Ma T'bukur Se Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'ka Ma T'bukur Se Pranvera".
3. Video është e këngës "S'ka Ma T'bukur Se Pranvera", por nuk këndohet nga Ibrahim Tukiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ibrahim Tukiçi:


Komente 0