Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ice Boy - Mos Mu Afro  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1

Komente

Asnjë Koment

24/05/2004

2004-05-23T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Mu Afro" kënduar nga Ice Boy.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ice Boy i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sabiani - Mos Mu Afro

Me mjaftonte sado pak t'me falje ti.
sme shkoj mendja se duroje dhe mashtrim.
gjysma jote brenda meje eshte mir.
gjysma ime brenda teje e ka t'veshtir.

shkele ti mbi dashurin qe t'fala ty.
ma kthe naten,gjumi m'thyen dhe ska meshir.
Para syve mu vanit cdo gje per ty.
e tani per mua je veq nje kujtim

Ref:
Nese nje dit do kthehesh
tek un mos u afro
keshtu me pak un do tdi
gjersa t'haroj un ty pergjithmon
kam ende disa endra
qe bashk me ty jetoj
do mbetet e verteta
genjeshtrat shkuan me ty sot

Me mjaftonte sado pak t'me falje ti.
sme shkoj mendja se duroje dhe mashtrim.
gjysma jote brenda meje eshte mir.
gjysma ime brenda teje e ka t'veshtir.

shkele ti mbi dashurin qe t'fala ty.
ma kthe naten,gjumi m'thyen dhe ska meshir.
Para syve mu vanit cdo gje per ty.
e tani per mua je veq nje kujtim

Ref:(2x)
Nese nje dit do kthehesh
tek un mos u afro
keshtu me pak un do tdi
gjersa t'haroj un ty pergjithmon
kam ende disa endra
qe bashk me ty jetoj
do mbetet e verteta
genjeshtrat shkuan me ty sot

Niil-B - Mos Mu Afro

ye

Shum e gjoja ka bo njet rat mem pa kerkkujna hajri sju pa
kejt po filozofojn vlla
a tu ka pik mem sha shajum se nuk e bon nomin
nuk shtyna me qef tonin kshtu qe mos ma rrit zonin
jemi tkallt nkry
ku kari po don mu shty um vjen marre me pas pun me ty
qato mos um kshyr nsy menon ja paske msy kton e patet veq mu fry
ky trip shpejt ka mu kthy ky trip shpejt ka mu kry
ti po ki qef mem pa tu hek ti po ki qef mem pa tu dek
kan mem rre 1milion vet amo ti sun ki mem prek
kejt kto sene bohen homi kur ti ki inati shum
vim me ren njoni njoni deri sa ta han i fundit plum
pse pe len veten pa gjum sa shum per 1 kashore kanun
pse pe then qaty tani ma von me qu gjin te un
jo qun kadale se nuk mun qe me mu qoke sun lun
sa ja ka nis kio pun ruju kanibali tgjun

ref
ik te anej mos u afro afer meje ta boj terr para teje kshtu qe rrugen tonde gjej
ik te anej largohu ti prej meje ta boj terr para teje kshtu qe ket trip leje
ik te anej mos u afro afer meje ta boj terr para teje kshtu qe rrugen tonde gjej
ik te anej largohu ti prej meje ta boj terr para teje kshtu qe ket trip leje

----

F - boogie
Ti qe nuk na ke pa e po don me na sha
mos tpafsha pidhi nones se ki me shku per at dynja
kush ta mushi menen e po thu qe ki mem vra
hupem magjum me sy spo muj met pa
i dole topit perpara a e pae tobi qa tboni
menoveq qe je i fort po tash po qyrravesh Jony
Niil-b e O.D f-boogie
kanibali n`onen e djath`t u bo gati met perbi
me ti qi kejt sha ki po menoj me famili
motren me ta desh cullak e me ta lipi
hey ule tonin ngoje qet teminse jom ka tqohet
gilani mas shpine e qa po thom un po bohet
ta boj terr tshti nkerr amo nuk tlypi fer
kur iom kon i vogel kesh mangup amo u bona reper
ganngster paren e kom ty ndor tkom
qa po thom ti pom ngon jooni a po kupton

----

ref
ik te anej mos u afro afer meje ta boj terr para teje kshtu qe rrugen tonde gjej
ik te anej largohu ti prej meje ta boj terr para teje kshtu qe ket trip leje
ik te anej mos u afro afer meje ta boj terr para teje kshtu qe rrugen tonde gjej
ik te anej largohu ti prej meje ta boj terr para teje kshtu qe ket trip leje

Ca1balz Record`s
Më Shumë Këngë Nga Agon Nimani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet