Më mbaj mend (për 1 muaj)

Idina Menzel

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
 • Emri i Vërtetë:
 • Idina Kim Menzel
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Idina Menzel është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Idina Kim Menzel is an American actress and singer. Menzel rose to prominence when she originated the role of Maureen Johnson in the Broadway musical Rent, a performance for which she earned a Tony Award nomination in 1996. Menzel returned to the role in the musical's 2005 feature film adaptation. In 2004, Menzel won the Tony Award for Best Actress in a Musical for her performance as Elphaba in the original production of Wicked. Menzel returned t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Plumb

Poli Genova

Edurne

Klara Jazbec

Gökçe Kırgız

Rosario Montes

TUS

Floricienta

Valerie Morales

Elena Ristevska

Tags: Idina Menzel


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet