Il Ghost
Il Ghost
Il Ghost
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Il Ghost është këngëtar. Më datë 15 Shtator 2019, HBK ENTERTAINMENT publikon videoklipin "Dont" me bashkpunim me Il Ghost dhe G.Nano. (kenga esht ne italisht)

Më datë 31 Janar 2020, Il Ghost publikon videoklipin "Sun Um Prek", projekti me ma shumvon sukses (1,2M klikime)

Më datë 21 Shkurt 2020, Il Ghost publikon videoklipin "Se Na Po Dojna Money".

Më datë 27 Shtator 2020, Bimbimma, Nush, Ari, Il Ghost, Kennz, Meriton & Marin publikojnë videoklipin "Jackpot".

Më datë 16 Nëntor 2020, Il Ghost publikon videoklipin "Follow".

Më datë 12 Shkurt 2021, Baby Gang publikon videoklipin "Treni", në bashkëpunim me Il Ghost.

Më datë 24 Mars 2021, Il Ghost publikon videoklipin "Ti Nuk Je Burr".

Më datë 9 Tetor 2021, Nush, Kennz, Grido, Il Ghost, Bardhi, Ari, Meriton & Matolale publikojnë videoklipin "Jackpot II", në bashkëpunim me Meriton Mjekiqin. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 22 Tetor 2021, Il Ghost publikon videoklipin "Midis Europes", në bashkëpunim me Stresin.

Më datë 26 Nëntor 2021, Il Ghost publikon videoklipin "Made In Albania".

Më datë 11 Mars 2022, Kastro, Il Ghost & Dj Nass publikojnë videoklipin "Qija Nanen".

Më datë 25 Mars 2022, Il Ghost publikon videoklipin "Sun Um Prek 3".

Në vitin 2022, Il Ghost publikon albumin "Lindon Vol. 1".

Më datë 1 Korrik 2022, Il Ghost publikon videoklipin "A Te". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Il Ghost.

Më datë 7 Tetor 2022, Il Ghost publikon videoklipin "Te Stesso". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Il Ghost.

Më datë 2 Dhjetor 2022, Il Ghost publikon videoklipin "Io Sono Solo".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0