Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Baxhaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Ilir Baxhaku është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Nga viti 1993 Ilir Baxhaku ishte klaviaturist i rock grupit “Hard” nga Prizreni pastaj vokalist i po ktij grupi deri në vitin 2005. Në 2002-tën shpërblehen me vendin e parë në edicionin e parë të festivalit “Rock për Rock” në Prishtine, pastaj në 2012-tën formojnë bendin e ri “Bluetones” ku Iliri merr pjesë si këngëtar dhe autor në edicionin e 11 të “Top Fest” në Shqipëri. Në vitin 2013, Ilir Baxhaku merr pjesë në The Voice Of Albania 3 duke a...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Anëtar i grupit

Bluetones

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sherif Orllati

Sttyler

Mirlind Bajraktari

Kenny

Ady

Bigg Stop

Besnik Avdullahu

Lorent Mataj

Duza

Ibraim Omura

Tags: Ilir Baxhaku


Komente mbi këtë artist