Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Shkollën

Çanta Ime

Çanta ime mbushur plot
libra,lapsa dhe fletore
Atje rinë të gjitha tokë
Dijet të zëna përdore.

Ti nuk lodhesh asnjëherë
luan kërcen në shpinën time
Me "buzëqeshje: përherë
më pranon edhe gabime.

Çantë e e dashur ne të dy
jemi "shokë' të pandarë
Unë të mbush plot dituri
Ti i mban pa u qarë.

- poezi nga Ilir Koro


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet