Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Ushtar Kavaja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  22

Heej bubullime tek shkembi i Kavajes
Jo, jo, ai vinte qe andej qe te pres
Bubullimat e Kosoves...

Asnjehere s’u ngop, s’u ngop toka me diell
Kurre nuk u kenaq zogu me qiell
Vjen nga Londra e mjegullt, vjen e boren shkrin
Thone eshte Ise’, thone eshte Buletin

Ma kane mbjellur shekujt, tre mije vjet lirine
Qe t’luftoj per Shqiperine
Pritem toke e Arbrit, pritem se po vij
Pa Kosove, jo nuk ka Shqiperi

REF (2x)
Ju ngjatjeta vellezer, djemte e Dardanise
Jam ushtar Kavaja, balli i trimerise
Vellai i Adem Jasharit, nipi i Skenderbeut
Ne vet do t’ia qepim, vete harten atdheut

Pyeta fushen, detin dhe shkembin e ‘Vajes
Ku eshte lapidari i Indrit CARES
Fusha m’tha te ngjitem majes se Pashtrikut
Tjetri m’tha, buze Adriatikut
Gjithmone njesoj dhemb, dhemb cdo gisht i dores
Njesoj vlejne flatrat e shqiponjes
Nje lule Kosove ne balle trimerie
Nje flamur i kuq Shqiperie

REF (2x)
Ju ngjatjeta vellezer, djemte e Dardanise
Jam ushtar Kavaja, balli i trimerise
Vellai i Adem Jasharit, nipi i Skenderbeut
Ne vet do t’ia qepim, vete harten atdheut


Ky tekst u dërgua nga  ARBERGECI8

Ilir Shaqiri - Ushtar Kavaja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ushtar Kavaja".
3. Video është e këngës "Ushtar Kavaja", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0