Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Ilir Shaqiri - Lugina E Dashurisë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Lugina E Dashurisë"
Del një hënë në cep t'Gërmisë
E mbyt rrezen në mes t'luginës
E nriqon një rrugë të dashurisë
që nis befas në muzg të Prishtinës

Rëndim natën përqafuar
Rrezja e hënës edhe unë
Brenda meje ngroh e shkrinë
Brenda teje gaz pa fund .

Nëpër lisa gjen dy shkronja
Gjen dy emra zemërshkruar
Ditët ikin e stinët ndërrohen
Por kujtimi për ta këtu rri zgjuar
Rëndim natën përqafuar
Rrezja e hënës edhe unë
Brenda meje ngroh e shkrin
Brenda teje gaz pa fund.

Vesa e mëngjesit ta lag cepallën
Flokun e zi ta qëndis
Ëndrrat digjen e zemrat kallen
Në luginën e dashurisë.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet