Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ilir Shaqiri - Balade Per Vehte

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Balade Per Vehte".
3. Video është e këngës "Balade Per Vehte", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ilir Shaqiri - Balade Per Vehte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Këngë e albumit:

"Këngët E Përndritjes"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00Marr një laps e marr një letër
Dy fjalë malli i shkruaj nënë lokes,
Dy fjalë zemre ia tham besës
BETIM! BETIM te guri i votrës.

Bregut të një lumi që si dija emër.
Në një hënë të zbehur lëngontë një zemër.
E shuhej, e tretej zjarri i durimit.
Nga pesha e rëndë e mallit të mërgimit.
Ndrydh e shtrydh kujtimi pikën e lotit.
Kristalet e dhëmbjes zënë e i pikojnë motit.

Marr një laps e marr një letër
Dy fjalë malli i shkruaj nën' lokes,
Dy fjalë zemre ia tham besës
Si betim te guri i votrës.
Si betim te guri i votrës.

Po u vrava n'luftë,
Po rashë pranë një çarri,
Shokë e miq të dashur të mos më qani,
Se plumbi është lule, n'ballin e çdo burri,
Kur murit të kështjellës ai i bëhet guri.
Nji pëllëmbë dhe pastaj atdheu na e falë,
Në kullën e këngës mbesim përherë gjallë.

Erdha këtu o fushë e gjërë,
Erdha këtu o mal.
M'fal o tokë për mungesën,
1000 herë më fal.
Yje e zogj me plagë qiellit të vendlindjes,
Vaj e gjallë mbi shpinën, dehut të luginës,
Zjarr e dashurie, uji i kthjelltë biluri.
Këngë o këngë lirie,
valë e palë flamuri.

Marr nji pushkë, marr gjak mbi vetull.
Mollë n'ër mollë në gji t'nanëlokes
Nji fyshek me pajë të besës,
Janë betim te guri i votrës,
Janë betim te guri i votrës.

Po u vrava n'luftë,
Po rashë pranë një çarri,
Shokë e miq të dashur të mos më qani,
Se plumbi është lule, n'ballin e çdo burri,
Kur murit të kshtjellës ai i bëhet guri.
Nji pëllëmbë dhe pastaj atdheu na e falë,
Në kullën e këngës mbesim përherë gjallë.

Se plumbi është lule, n'ballin e çdo burri,
Kur murit të kshtjellës ai i bëhet guri.


Ky tekst u dërgua nga  Monika
Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet