Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Diadem E Trimeris Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3Komandant,
Komandant na thinjen floket,TI po mbetë i ri.
Pak na ndrit,pak na ndrit ky diell i voket,
c`prej kur ike Ti..
Komandant,
Amaneti yt na vlon ne gji ohhoo ohoo

Do te dal njiher andej nga brigjet,andej nga brigjet
Ndoshta zeri i tij pergjigjet,
Do te dal njeher andej nga malet,andej nga malet
Ndoshta Shpirti Tij ringjallet,do te ringjallet

Krejt cfar kishte t`shenjte Shqiperia,Shqiperia
Kishte zbrit mbi supe te tija,Shqiperia...

Grupi
Dridh o Lum i madhi Lum,qe sjell vale e gure shume
Qe shkon udhes me bucime,dhe mbush malet me gjëmime
Si s'të lodhi udhë ë gjat pa u ndalur ditë as natë,
Shqipërsisë çka i ka ngjarë
Ti të gjitha i ke parë,
I ke pare i ke ndegjuar kur pranë teje kan kaluar
Të kan djegur e coptuar,kan pervjedhur e kan helmuar,
Heu parë e ke ti
Heu robërin,
Heu që ka dridhur Shqipërinë

O Toka ime shkrum e hi,ne shekuj nate,zi e tmerr
Sa hape syte mbiu bar i ri,o guri qarkut trimeri
Po t`del nga toka nje gjemim,ndare ne dy copa,trupi im
Perplaset Vala ne bregun tim,derdhen dy Drinat ne nje Drin
O kush ju tha se kemi vdekur?
Se Djem Kosoves s`i kan mbetur?
O per kete Qiell e per kete Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!
Nga rrafshi jone e gjer ne vreshta
Udhen na e lshon edhe Vdekja
O per kete Qiell e per ket Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!!

Dridh o Lum i madhi Lum
Dridh o lum i madhi Lum
Heu parë e ke ti
Heu robërinë
Heu që kan dridhur Shqipërinë.

O kush ju tha se kemi vdekur?
Se Djem Kosoves s`i kan mbetur?
O per kete Qiell e per kete Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!
Nga rrafshi jone e gjer ne vreshta
Udhen na e lshon edhe Vdekja
OO kush ju tha se kemi vdekur?
Se Djem Kosoves s`i kan mbetur?
O per kete Qiell e per kete Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!
Nga rrafshi jone e gjer ne vreshta
Udhen na e lshon edhe Vdekja
O per kete Qiell e per ket Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!!
O per kete Qiell e per ket Dhe
Plumba nuk kan sa jemi Ne!!!


Ky tekst u dërgua nga  jeta987

Ilir Shaqiri - Diadem E Trimeris
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diadem E Trimeris".
3. Video është e këngës "Diadem E Trimeris", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0