A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Ilir Shaqiri - Dridhe Shkup E Shkoder


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  28

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Dridhe Shkup E Shkodër"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2005


E po të pres, e po të pres,
E po të pres un’ shtat’ pranvera,
Streh’ve t'ftohta n’dit Pazar.

Do t’i shes, e do ti shes,
Do t’i shes un’ kpuc’t e mia,
Do t'bëhem lypsar.

E ti do t'vish, në krah me tjetrin,
T’i blesh petkat moj për martes’,
E edhe n’varr, nuk do të tretem,
Shpresa thon’ e fundit vdes.

Le t’më çojn’ ndër varre, me dajre e lodër,
Moj shkupjanja e bukur, dridhe Shkup e Shkodër.
Le t’më çojn’ ndër varre, me dajre e lodër ooo…
Moj shkupjanja e bukur, dridhe Shkup e Shkodër.

E po të pres, e po të pres,
Po të pres un’ buz’ Vardarit,
Jeta ime ka rën’ ngusht.

E do ta shes, e do ta shes,
Do ta shes kmishën e trupit,
N'dasmën tënde do t'vi krushk.

Eh ti buz’qesh, në krah me tjetrin,
Si n'krahrorin tim dikur,
E mos më pyt, për derte t'mia,
Shkilma syrin moj për kusur.

Le t’më çojn’ ndër varre, me dajre e lodër,
Moj shkupjanja e bukur, dridhe Shkup e Shkodër.
Le t’më çojn’ ndër varre, me dajre e lodër ooo…
Moj shkupjanja e bukur, dridhe Shkup e Shkodër.

Le t’më çojn’ ndër varre, me dajre e lodër,
Moj shkupjanja e bukur, dridhe Shkup e Shkodër.
Le t’më çojn’ ndër varre, me dajre e lodër ooo…
Moj shkupjanja e bukur, dridhe Shkup e Shkodër.


Ky tekst u dërgua nga Donika   LRamadani
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019