Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Zemra E Kumanovës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Këngë e albumit:

"Këngët E Përndritjes"

Komente

3 🔥

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00Një vargmal plot me vllazën Adem legjendari,si rufe prej Kumanove vjen Ismet Jashari vjen Ismet Jashari
Tokë e mbushur zjarr e plumba në troje të DARDANIS prapa shokët e idealit djem të zgjedhur të Arbëris,djem të zgjedhur të Arbëris
(Hoooooooooooj)
Po vij moj nan loke gdhendur ne çelik shekujt shkojn e vijnë unë sdo të luj qerpik.

Refren
Ti që theve mur e gurët e kufinit ti je vet kalaja kulla e bashkimit cdo vere do të sjellin lulkuqe të kosovës oo Ismet Jashari zemra e Kumanovës

Pesë goca si rreze dielli kur vijnë prej mërgimi,pes lulëkuqe të gjakut njoma mbi varr të këtij trimi,mbi varr të këtij trimi.
Lot as shi nuk ka mbi lule jo moj Marigona dhe atdhe bab i thërasin të ritesh si shqiponja të ritesh si shqiponja.
(Hooooooooooooj)
Mbahu moj nanë loke ballin dert me halle kthehem i pavdekshëm atje në Orizare

Refren
Ti që theve mur e gurët e kufinit ti je vet kalaja kulla e bashkimit
Cdo vere do te sjellin lulkuqe të kosovës oo Ismet Jashari zemra e Kumanovës


Ky tekst u dërgua nga  donna
Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet