Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Vëllai Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Vëllau im,

Vëllau im s'të zuri gjumi
në parajsen; në parajsën botë përtej
A t'ka marr ty mall Shqipërie?
që na rridhte nepër deje.

Vëllau im...
Vëllau im ta puthsha plagën, e flamurin,
e flamurin që t'bën hije
...
e të thur një këngë trimërie.

Dilni nën,a shihni motra,
si flutron ai shpirt oo i tij.
Në Atdheun copa copa,
Ai po bën përditë Shqipëri.

Bjer sharki t'u kputshin telat,
maje Korabit, maje Tomorit.
Falma qiell atë yll trimërie,
dhe një jetë t'ia falim kombit.

Vëllau im...
Vëllau im ta puthsha plagën, e flamurin,
e flamurin që t'bën hije,
...
e të thur një këngë trimërie.

Dilni nëna, shihni motra,
si flutron ai shpirt oo i tij.
Në Atdheun copa copa,
Ai po bën përditë Shqipëri.

Bjer sharki t'u kputshin telat
maje Korabit, maje Tomorit.
Falma qiell atë yll trimërie,
DHE NJË JETË T`IA FALIM KOMBIT...

DHE NJË JETË T`IA FALIM KOMBIT...!


Ky tekst u dërgua nga Bukurija

Ilir Shaqiri - Vëllai Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vëllai Im".
3. Video është e këngës "Vëllai Im", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0