A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Ëndërr Jete


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ringjalle"


Ëndërr jete fryn kaddal,
Çdo kujtim nesër shtegëtarë,
mua malli por si valë,
më nzen shpirtin prush e zjarrë.

Kudo isha prap u ktheva
zemra zemres permalluar
kot m'kerkoni krejt ka isha,
neser do jem gjelberuar.

2x
Eja ti dhe një herë me sytë e zi
t'luajmë bashkë le të na e kanë zili
koha kaloj kudo jemi?
neser ku do jemi unë e ti?

Mdridhet zemra kur të shoh ndryshuar
kur të shoh me ato ndjenja fshehur
n'sytë e tu më s'shihet e verteta
asnjë çast o engjell mos me rri e "fjetur".

Heeejj
Hapi sytë se nuk është ëndërr
nuk është hija e kësaj mbrëmje
është nje cast i gëzuar
i jetes tënde
është nje castë i rinisë,
është nje gezim i dashurisë
ndër pak gëzime qe ke me vete
që pate në jetë...

Heeeej
Kjo netë e fundit në Tokë
ku ti s'jetonë përgjithmonë
por ku të pyesin trego, trego
ishe mysafirë në këtë Botë


Ky tekst u dërgua nga Arjeta   jeta987
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019