Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Gocat E Tiranës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Do të vij kah ecën Drini për pak diell Tirane
do të vij me mall të djegur për bukurinë tënde
do të vij me këngë në buzë, iso Labërie
do ta këpus një degë ulliri, shpirtit t'mi bëj' hije

Do të vij kah vrapon Drini
kah puthë brigjet valë e bardhë
kah i'a ftohte dikur tytën
koburës Isai

Ulu Mal' i Dajtit, ulu n'pik' të natës
le t'ia marin rrezën hanës gocat e Tiranës 2x

Do ta mar një copë diell, një copë qiell Tirane
do ti mar ti mbaj në gji për bukurinë tënde
do ta mar një këngë nga buzët iso Labërie
do ta këpus një degë ulliri, shpirtit t'mi bëj' hije

Do të vij kah vrapon Drini
kah puthë brigjet valë e bardhë
kah i'a ftohte dikur tytën
koburës Isai

Ulu Mal' i Dajtit, ulu n'pik' të natës
le t'ia marin rrezën hanës gocat e Tiranës 2x


Ky tekst u dërgua nga bzzzz

Ilir Shaqiri - Gocat E Tiranës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gocat E Tiranës".
3. Video është e këngës "Gocat E Tiranës", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0