Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Hasan Prishtina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Jehuan fushat e malet tona
flak Drenica e flak Rugova
derdhet gjaku e digjet bari
liri thërret o edhe shqiptari

Flak t'barotit rreh qerpikët
n'fush tbarotit rrit kreshnikët
me gjak trimash skuq lëndina
pushk e pendë oo nër Hasan Prishtina

Rrofsh Drenic oj nan kreshnike
këtë Hasanin trim që rrite
e Kosovës heroike
me këtë trim o ftyrën ja shëndrrite

Veshen nanat por si burrat
se Kosova vaj nuk don
por don armë që i ndal turrat
gjaku i trive oo fal mos të shkon eee

Njaj Sul Vokshi dredh mustakun
përqaf pushkën ja jep flakën
jem stërnipa të Kastriotit
le e rrit oo n'flak t'barotit

Nuk ju tremben natës së zez
as batares tu ju ndez
si zakon që e ka shqiptari
gjith me vdek oo për atdhe

Ky tekst u dërgua nga VukiPublikimi: 01/12/1990


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0


Ilir Shaqiri - Hasan Prishtina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hasan Prishtina".
3. Video është e këngës "Hasan Prishtina", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.