Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Kush Të Vrau Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Pushka krisi, u flak qielli,
Çiftelis’ kuç ju ba teli,
Po ç’e k’puti, shpirtin fjala,
Kush të vrau, Jusuf Gërvalla?

Qau janari, me lot bore,
Për ni djal’, djal kosove,
Zemër t’fort’ si, shkëmb rugove,
Plagën n’gjoks, nga kush e more?

Hej mor nji piskam, Jusuf Gërvallës ju ba këng’,
Po, more po e gëzon, e gëzon nga zemra e kombit,
Ti më je, ti më je vigan.
Hej mor nji piskam, Jusuf Gërvallës ju ba këng’,
Po, more po e gëzon, e gëzon nga zemra e kombit,
Ti më je, ti më je vigan.

Diku larg të pikoi gjaku,
Larg nga pragu, larg nga fshati,
Nji pllamb’ dhe ty, nuk t’a lan’,
N’zemër t’vet’ shqiptari t’mban.

Për ty mall kan’ gur’ e dhe,
Jeta jote asht’ te ne,
Jeta, fjala amanet,
Grushtit kombit, forc’ i jep.

Hej mor nji piskam, Jusuf Gërvallës ju ba këng’,
Po, more po e gëzon, e gëzon nga zemra e kombit,
Ti më je, ti më je vigan.
Hej mor nji piskam, Jusuf Gërvallës ju ba këng’,
Po, more po e gëzon, e gëzon nga zemra e kombit,
Ti më je, ti më je vigan.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani   FansiShkurtesIlir Shaqiri
Publikimi: 01/12/1989
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Marash Mëhilli


Ilir Shaqiri - Kush Të Vrau
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Të Vrau".
3. Video është e këngës "Kush Të Vrau", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0