Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ilir Shaqiri - Nderi I Dardanisë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nderi I Dardanisë".
3. Video është e këngës "Nderi I Dardanisë", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ilir Shaqiri - Nderi I Dardanisë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Thirrja E Shpirtrave"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00O Drenica trime,nderi i Dardanisë
vit për vit këpute harkun e robërisë
djemtë e Dugagjinit, dorën mbi kanun
kur i thërret atdheu gjithë vërshojnë si lum

Zgjohet Likoshani ooo, gjaku rrëshqet mbi vetull
mbahet fort Prekazi ooo, ndër themele djegur
Trimat e Deqanit ooo, s'ju dridhet çërpiku
Strellci e Gllogjani ooo, vdekje për armikuun
ooooooooo hooooooooooooo

Prite tash Evropë, zemërimin e shqiptarit
Flakë ta djegë Ballkanin, pushka e Adem Jasharit
Se unë jam Kosova hejjj, që nga plumbi s'vdes
Kosovë m'ka falë Zoti e Kosovë do t'vdes
Se unë jam Kosova heeej, që e kam zakon,
Kralit e Sulltanat oooo, kokat këtu me i lën

O Drenica trime,nderi i Dardanisë
vit për vit këpute harkun e robëris
Djemt e Dugagjinit, dorën mbi kanun
Kur i thërret atdheu gjithë vërshojn si lum

Grykë e Llapushnikut ooo, hije e Kosovës
Zbret në log t'mejdanit ooo Malësia e Gjakovës,
Djemt e Rahovecit ooo, syrin me nishana,
Vajzat e Kosovës ooo, burra i ka rritë nana
oooo hoooooooooo

Prite tash Evropë, zemrimin e shqiptarit
Flakë ta djegë Ballkanin, pushka e Adem Jasharit
Se unë jam Kosova hejjj, që nga plumbi s'vdes
N'KOSOVë mka falë Zoti oo,e nKosov do t'vdes
Se unë jam Kosova heeej, që e kam zakon,
Krajlit e Sulltanat oooo, kokat këtu me i lan


Ky tekst u dërgua nga Eldin
Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet