Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Flake E Rrufe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Heu Adem Arifi hej der e kull Elshanit
nëpër mote t'largta tvajti zani
as burgi i përjetshëm heu
s'të theu e s'të ndali
në luft me armikun djal pas djali
të 6 djemt e tu burra të Ostrimit
bashkë me djem e nipa gardë e Dukagjinit
nuk u trembet syri, zjarr në kraharor
nëpër log betejash mbi malet me bor

ref..
A nuk ta dhamë fjalën heu bablok he burr
në çdo istikam ta ngrejm ni flamur
kur ta don nevoja e njomin me gjak
lulen e lirisë o që shpërthen në prag
A nuk ta dhamë fjalën hej Adem Elshani
gjoksin plot me plagë me fishek gjerdani
për liri t'atdheut o vdesim si me le
digjemi në zjarr në flak e rrufe

Erdhi Maji me lule hej dita harku zgjati
mu në shesh betejë seç ra Nexhati
ra edhe vllau Shabani heu java sa pa nisur
flakadanët sjan qirinjë të fikur
po se çka një cen kjo tradhti e zezë
su mjaftu me gjak prita e pabesë
na e mori Isufin trimi çlirimtar
dhe nipin Virgjilin 17 vjeçar

ref..
A nuk ta dhamë fjalën heu bablok he burr
në çdo istikam ta ngrejm ni flamur
kur ta don nevoja e njomin me gjak
lulen e lirisë o që shpërthen në prag
A nuk ta dhamë fjalën hej Adem Elshani
gjoksin plot me plagë me fishek gjerdani
për liri t'atdheut o vdesim si me le
digjemi në zjarr në flak e rrufe 2x


Ky tekst u dërgua nga Vuki

Ilir Shaqiri - Flake E Rrufe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flake E Rrufe".
3. Video është e këngës "Flake E Rrufe", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0