Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Atë Ditë E Sot (Hamëz Jasharit) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Gacojnë kujtimet miku im...,
ç’prej kur kënga
na mbeti përgjysmë...

Përgjunjen fuqitë,
hapat – tempi 98,
shteg për një klithje
përkryekrahu
luginës së blertë,
ç’prej asaj dite
sytë përzjarren
mbi jorganin tënd
të mermertë.

Ka kohë që nuk këndojmë
djalërisht,
teksa zanat
zogëzojnë
zogërisht
përtej kodrinave të buta
të vendlindjes
përhimnohen porositë tua
tejetej kroit të shenjtë,
zabeleve përpjetë
mes degësh
që puthen me retë,
këndej e andej
të pasosurës tënde
miklojnë harpë e harqe –
rekuiem
për shpirtin tënd
gjallërisht
në paqe!

Uroja të mplakësh
me sharki në dorë
ooo gojë-liri-plot
e unë..., faqe lot
për ty
dhe sharkinë e pazot.

Plagët na ndanë
atë ditë e sot...


Ilir Shaqiri - Atë Ditë E Sot (Hamëz Jasharit)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atë Ditë E Sot (Hamëz Jasharit)".
3. Video është e këngës "Atë Ditë E Sot (Hamëz Jasharit)", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0