Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Kenge Per Ajet Beqirin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Rendin ditët bora e ngrica
Nen këmbeë t'huaj lëngon Drenica
N'prag ka shkelë armiku i vjetër
S'na e le stinën me çelë tjetër.

Profesor Ajet Beqiri
Mendjendrituri e fjalëmiri
Pa e lënë mënjanë ditarin
Ngjeshi arm't e luftëtarit.

Hajde profë me shenjë t 'grykëhollës
Dhe kjo është një ditë e shkollës
Art'i luftës këngë lirie
S'vjen nga sot po prej lashtësie.

Art'i luftës këngë lirie
S'vjen nga sot po prej lashtësie.

Por dhe lufta ka ca ligje
Prita e kurthe nëpër shtigje,
Ti dhe bie po s'di të ndalesh
Veç lirisë s'atdheut i falësh.

A sme tha Naim fjalëmiri
Se tek baba rron i biri
Pas Ajetit Ajeti i ri
Hedh sot shtatin o në liri o hej.

Hajde profë me shenjë t 'grykëhollës
Dhe kjo është një ditë e shkollës
Art'i luftës këngë lirie
S'vjen nga sot po prej lashtësie.

Art'i luftës këngë lirie
S'vjen nga sot po prej lashtësie.


Ilir Shaqiri - Kenge Per Ajet Beqirin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Ajet Beqirin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Ajet Beqirin", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0