Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Sherif Jashari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Strofa 1:
Ooo, n’ato lugje të Prekazit
Po shkëlqen një ditë e re
Janë ushtarët e Adem Jasharit
Lindin, vdesin për atdhe.

Komandanti e lëshoi kushtrimin
Ti u ngrite n’këmbë si burrë
Nuk duron kjo tokë pushtimin
Zemrat thonë o sot, o kurrë.

Refreni:
O hero Sherif Jashari
Lart në qiell të rri lavdia
Do t’jetojë kjo vepra e jote
Sa t’ketë diell e jetë Shqipëria.

Strofa 2:
Mora valë nga vala e Drinit
Ta flladis ballin o vëlla
Mbi emblemën UÇK
Rrezja e diellit t’paska ra

Kur vjen marsi e vjen pranvera
Na vlon gjaku nëpër vena
Sa t’kem frymën do t’këndoj
Jetën borxh Drenicë ta kena.


Ky tekst u dërgua nga Ekrem Jashari

Ilir Shaqiri - Sherif Jashari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sherif Jashari".
3. Video është e këngës "Sherif Jashari", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0