Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Emblema E Lirisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kohë e turbullt mbi trojet dardane,
Shfryn me gjuhë të shthurrur mbi ballin e lavdisë,
Turren si të çmendur mbi çdo gjë shqiptare,
Prekin të paprekshmen emblemën e lirisë.

Aty rron e ndezur trimëria,
Kuvendon me djepat dhe me malet,
Aty rron e ndritur historia,
Gjaku I kësaj toke që nuk falet.

Heu kush hedh baltë mbi këto shkronja t'arta,
Harron se dielli s'mundet me u përlye,
Kush frynë aq zellshëm mbi këto shenja t'shenjta
Dro i shembet qielli përmbi krye.

Aty rrojnë dëshirat e kësaj toke,
Gjokset e Atdheut përmbi robërinë,
Lavdi plotë do të ngjitët nëpër mote,
Brezi që na e bëri dritë lirinë.

Heu kush hedh baltë mbi këto shkronja t'arta,
Harron se dielli s'mundet me u përlye,
Kush frynë aq zellshëm mbi këto shenja t'shenjta,
Dro i shembet qielli përmbi krye.


Ky tekst u dërgua nga Granit Kicaj

Ilir Shaqiri - Emblema E Lirisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emblema E Lirisë".
3. Video është e këngës "Emblema E Lirisë", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0