Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Tempulli I Lirisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ndalem e kujtohem
tash e një çerek shekull
me dje e me sot
ku na mbeti vllai
njai vigani tempull
që na dilte zot

Njai që ngjykatore me grusht e godiste
dhe mbahej si lis
Liria e Kosoves ma nuk mund të priste
bëje ose vdis

ref...
hej o burr i dheut asnjëherë përtokur
mendjelarti trim
emri më i kuptimshëm vigan i pamposhtur
princ i kombit tim

Ti na vjen papritur
ti je gjith prania
hapur tpresin zemrat
e gjith shqiptaria
e rritesh si mali
e rritesh si kënga
Tempull Ukshin Hoti ooo
ti je vet legjenda

II
Mendjen smund ta lidhnin me pranga e zingjir
ska si lidhet mali
zjarri i perëndive flakëroi lirinë
me tharmi ideali

ref...
hej o burr i dheut asnjëherë përtokur
mendjelarti trim
emri më i kuptimshëm vigan i pamposhtur
princ i kombit tim

Ti na vjen papritur
ti je gjith prania
hapur tpresin zemrat
e gjith shqiptaria
e rritesh si mali
e rritesh si kënga
Tempull Ukshin Hoti ooo
ti je vet legjenda

Të presin valvitjet
në çdo stinë e mot
në tokën me male
që tash më ka zot

Ti na vjen papritur
ti je gjith prania
hapur tpresin zemrat
e gjith shqiptaria
e rritesh si mali
e rritesh si kënga
Tempull Ukshin Hoti ooo
ti je vet legjenda


Ky tekst u dërgua nga VukiIlir Shaqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/06/2022
Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Adem Gashi & Ilir Shaqiri
Orkestrimi: Edmond Zhulali
Kushtuar Veprimtarit Të Shquar, Profesor Ukshin Hotit


Ilir Shaqiri - Tempulli I Lirisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tempulli I Lirisë".
3. Video është e këngës "Tempulli I Lirisë", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0