Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Sefe Kosharja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Sefë Kosharja zog sokoli
Tanë Kosovën plumba e mbolli
Tanë Kosovën zjarr e mbushi
Tre mijë vjet mo s'hiket prushi!
(2x)

Sefë Kosharja o i pari i fisit
Tokën gjer te maja e lisit
Gjylja e topit n'grusht i krisi
As se vrau as se bitisi o heej
S'shkulen rrenjët e kti lisi o heej
Si borë bjeshke zbardhon plisi o heej

Sefë Kosharja zog sokoli
Tanë Kosovën plumba e mbolli
Tanë Kosovën zjarr e mbushi
Tre mijë vjet mo s'hiket prushi!
(2x)

Sefë Kosharja n'maje Mali
Tri ditë larg i nihet hapi
Tridhjetë plagë ja mbaka shtati
Treqin vjet si del inati o heej
Treqin vjet si del inati o heej
Gjylja e topit sun e qarti o heej

Sefë Kosharja zog sokoli
Tanë Kosovën plumba e mbolli
Tanë Kosovën zjarr e mbushi
Tre mijë vjet mo s'hiket prushi
(2x)

Heeeejj


Ky tekst u dërgua nga Arkkatanaa

Ilir Shaqiri - Sefe Kosharja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sefe Kosharja".
3. Video është e këngës "Sefe Kosharja", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0