Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Baladë Për Komandant Shpendin Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Shprese I lindi Nena
Sy per kulaj hena
si mjaftonin hapat
pranda i hapit flatrat

Trimit me dy emra
Kosove I thrret Zemra
zjarr e trumba trumba

Toka jone arberore

2x
Si vigane ti ngjitesh maleve
Skerdilajd O princ lirije
Fis me djelli, vlla me yje
Shpend me flatra Shqiperia

pret baba bardhyli


Ky tekst u dërgua nga BesartiIlir Shaqiri
Publikimi: 25/02/2021
Kushtuar Dëshmorit Të Atdheut: Skerdilajd Llagami (Komandant Shpendi)


Ilir Shaqiri - Baladë Për Komandant Shpendin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baladë Për Komandant Shpendin".
3. Video është e këngës "Baladë Për Komandant Shpendin", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0