Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Elbasan I Bukur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Me nji copë dielli nën sqjetull përtej mali t'thatë
Kapërceva nëpër shtigje erdha që më natë
Dhe u pamë e u përmallëm aty nën kala
Dy lotë malli dy lotë gëzimi kalltërmit kanë ra
Dhe u pamë e u përmallëm aty nën kala
Dy lotë malli dy lotë gëzimi kalltërmit kanë ra

Në supet tua po këndon kumëria
Nga rrezet t'tua mori gjithë Shqipëria
Pishtari i dritës për kombin anembanë
Oh Elbasan, i bukur Elbasan

Sa shumë vargje kam kënduar plotë nji jetë me ty
Atje tej ku zemrën ndahet ende me kufi
Shpirti im i dehur malli herë qesh e herë qanë
Xhevahir me zemër dielli i bukur Elbasan
Shpirti im i dehur malli herë qesh e herë qanë
Xhevahir me zemër dielli i bukur Elbasan

Në supet tua po këndon kumëria
Nga rrezet t'tua mori gjithë Shqipëria
Pishtari i dritës për kombin anembanë
Oh Elbasan, i bukur Elbasan

Në supet tua po këndon kumëria
Nga rrezet t'tua mori gjithë Shqipëria
Pishtari i dritës për kombin anembanë
Oh Elbasan, i bukur Elbasan


Ky tekst u dërgua nga ArnavutiIlir Shaqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/11/2022
Muzika: Ilir Shaqiri
Teksti: Ilir Shaqiri
Orkestrimi: Naim Krasniqi


Ilir Shaqiri - Elbasan I Bukur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Elbasan I Bukur".
3. Video është e këngës "Elbasan I Bukur", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0