Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri & Santino De Bartolo - Rrenjet E Lisit Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Kur mora un detit ne zi tundova me lotin buz,
Si te jem me ne kete pem moj e bukura moren,
Kercoret hapur kan mbet dhe syte e bregut matan,
Me nje diell te vaket mbi re mbi gaca ngriten fole,

Ref2 Rrenjet ilire me deget e blerta shtrihen nga brigjet perdhe,
Me gjith suhitën lulzojn dhe rriten me gjuhen e mëmës ne te,
Ne venat e tua,ne venat e mia,
Na rrjedh gjaku i arbrit ndriçon shqiperia.
Ja erdhem prap te ky gur ku himnet marin kuptim.
Plot pes shekuj shjan pak por gjaku nuk njeh harrim.
Kendej rron lisi im rrenjet nen gur e nen dhe
Tek i djerr marin me ngrot e un kendoj me hare.

Ref2. Rrenjet ilire me deget e blerta shtrihen nga brigjet perdhe.
Me gjith suhiten lulzojn dhe rriten me gjuhen e mëmës ne te.
Ne venat e tua ne venat e mia
Na rrjedh gjaku i arbrit ndricon shqiperia.


Ky tekst u dërgua nga KleoIlir Shaqiri
Publikimi: 16/12/2022
Muzika: Ilir Shaqiri
Teksti: Ilir Shaqiri
Orkestrimi: Korab Shaqiri


Ilir Shaqiri & Santino De Bartolo - Rrenjet E Lisit Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrenjet E Lisit Tim".
3. Video është e këngës "Rrenjet E Lisit Tim", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri & Santino De Bartolo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0