Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Baladë Për Zef Kakocën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ntrroje vllai iku shkoj moj e mira arberi
Po kush mbeti te te kengoj urtesish sikur ai
Soti rrin heshtja vjersherimi
Deg ullin e lekur dheu qandhe qelli nga trishtimi
Nji lot nxhorr dhe skenderbeu

Refren

Nxite e shat kz mall i motit
E more rreye shqiptarie
Ket po ngjite mpreger tzotit
Zef poeti arberis

Jan i trima arbersh
E ju vasha iliriane
Kenga e ti do rroj mes nesh sic arberia rron nder mote

Me shamin e zonjes mame
Nga cdo sken i fliste qiellit
Se arberoret jan nje brum
Cprej se ketu ra rrezja e diellit

Po kush mbeti ta jetesoj
Ate uren per mbi det
Qekur zemra e tij pushoj
NjI pellg lotesh ran ndermjed

refren

Nxite e shat kz mall i motit
E more rreye shqiptarie
Ket po ngjite mpreger tzotit
Zef poeti arberis

Jan i trima arbersh
E ju vasha iliriane
Kenga e ti do rroj mes nesh sic arberia rron nder mote


Ky tekst u dërgua nga KleoIlir Shaqiri
Publikimi: 24/01/2022
Muzika: Ilir Shaqiri
Teksti: Ilir Shaqiri
Orkestrimi: Edmond Zhulali


Ilir Shaqiri - Baladë Për Zef Kakocën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baladë Për Zef Kakocën".
3. Video është e këngës "Baladë Për Zef Kakocën", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0