Ilir Shehu
Ilir Shehu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Ilir Shehu është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Ne Dhjetor 1990, Kozma Dushi, Dashnor Diko, Evis Fuga & Ilir Shehu marrin pjese ne Festivali i 29-te ne RTSH me kengen "Zgjohu Nga Gjumi Dallendyshe". Në Dhjetor 1995, Mira Bregu & Ilir Shehu marrin pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën "Magjia E Kitarrës". Në vitin 1996, Ilir Shehu merr pjesë në Këngët e Stinës me këngën "Vajza Ime Kone". Në vitin 1997, Ilir Shehu merr pjesë në Këngët e Stinës me këngën "Nëse Një Ditë"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0