A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Ilir Tironsi, Mandi & Landi Roko - Moj Dashni


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/07/2019

2019-07-16T15:34:40

See Also

Mandi

See Also

Landi RokoSorry, this song lyrics is not yet available "Moj Dashni" sung by Ilir Tironsi, Mandi & Landi Roko.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Moj Dashni".


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Lekë Dedvukaj - Moj Dashni

Sonte un' te thirra
Mu kan afer teje
Dashni je ma e mira
Pse rrin larg prej meje

Me ndi erën tane
Sonte pik me mbeti
Plus sa mir na shkon
Neve muhabeti

Refreni:
MOJ DASHNI TA HA ZEMREN TY
MOJ DASHNI OH ME DOGJE TI
ATA SY, ATA SY
DU ME I PA UN PERSERI 2X

Me dal dor per dore
Me ty mka marr malli
Hajde moj malsore
Se vetmia mkalli

Me ndi erën tane
Sonte pik me mbeti
Plus sa mir na shkon
Neve muhabeti

Refreni:
MOJ DASHNI TA HA ZEMREN TY
MOJ DASHNI OH ME DOGJE TI
ATA SY, ATA SY
DU ME I PA UN PERSERI 2X

Lumnije Ramadani - Moj Dashni

me det sha ishe ti
qka ishe moj dashni
met vra ti pot vrajshe
krejt t'zezat po ti bajshe
me dasht ti pot knaqshe
po sje e rahatshme
ti je je vetjeta as rren as e verteta
ti je je vetvetja as rren as e verteta

RIF.
dikush knaqet me ty moj dikush vuan me vjet
as ilaqet per ty moj jo nuk gjinden nket jet (x2)

as engjull e as dreq
as mir jo as keq
pa ty nuk po bajke me ty keq po shkojke
me dasht pot shkatrojshe shum rrall ti po gzojshe
ti je je vetjeta as rren as e verteta
ti je je vetvetja as rren as e verteta

RIF.
dikush knaqet me ty moj dikush vuan me vjet
as ilaqet per ty moj jo nuk gjinden nket jet(x2)

Sabri Fejzullahu - Moj Dashni

Ah moj shoqni
Qe m'ke rrethu
Oh me ndihmoni
Plagen me sheru

Ah nje dashni
Qe e kam pase
Me shume se veten
Oh e kam dashte

Ref...
Jo nuk harrohet jo nuk harrohet
Ah nuk ka dite qe nuk me kujtohet
O as ajo s'ka dashte me m'lan
Po s'ke çka ban kur fati te ndan

Ah si ajo
Nuk du me tjeter
Mbetet e re
Oh dashnia e vjeter

Kur ju kam afer
Ndihem i qete
Sa shume e desha
Po s'pata kismet

Ref...
Jo nuk harrohet jo nuk harrohet
Ah nuk ka dite qe nuk me kujtohet
O as ajo s'ka dashte me m'lan
Po s'ke çka ban kur fati te ndan

...

Ref...
Jo nuk harrohet jo nuk harrohet
Ah nuk ka dite qe nuk me kujtohet
O as ajo s'ka dashte me m'lan
Po s'ke çka ban kur fati te ndanKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019