Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Veliu - Alba Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Alba rruges iken dhe me goj s'me flet
koken ulur syte lart si ngre
Ne nje bange ,ndejtem ne kaq vjet
vall perse moj alba vall perse
me goj sme flet

Refreni
Alba perse
dhe ne rrug ti foli shokut mos harro
Alba
shoqerin e klases ti kujto.(x2)

Shoqerine,kishim ne te dy ateher
ish e paster si lulja ne pranver
dhe maturen ti porsa mbarove
vall perse moj alba,shoqerine ti harove

Ref.
Alba perse dhe ne rrug ti foli shokut mos haro
Alba
shoqerin e klases ti kujto.Nuk kemi video për këtë këngë.


Ilir Veliu
Publikimi: 01/12/2001


Ilir Veliu - Alba
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Alba".
3. Video është e këngës "Alba", por nuk këndohet nga Ilir Veliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Veliu:


Komente 0