Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Veliu - Ti Je Melodia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ti je melodia.
Ti akoma nuk je ritur
dhe syt e tu,shkelqejn plot embelsi
por se perbrenda zemres tende t'mitur
jeton nje bote egjer dhe pa kufi
Gjethet dhe lulet i rezoj era,
Po natyra akoma buzeqesh
dhe un midis kujtimeve te tjera
do te kujtoj me t'bukren melodi

Refreni
Ti je melodia,ti je harmonia
qe gezon kte shpirt te mjer,
Ti me nje tshikuar,zemren ma ke robnuar
skllav me bere pernjeher (x2)
II.
Ja kaloj dhe feminia
dhe ti do t'ritesh do t'behesh me ere,
Ja dalngadal kaloi edhe rinia
dhe ti do t'behesh me e fort dhe me e qete
gjethet dhe lulet i rezoi era
po natyra akoma buzeqesh
dhe un midis kujtimeve te tjera
do te kujtoj me te bukrin melodi

Ref
Ti je melodia,ti je harmonia..(e njejt)


Ky tekst u dërgua nga  iliriIlir Veliu
Publikimi: 01/12/2002


Ilir Veliu - Ti Je Melodia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je Melodia".
3. Video është e këngës "Ti Je Melodia", por nuk këndohet nga Ilir Veliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Veliu:


Komente 0