Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Veliu - Brengat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Se ç'është tradhëtia
vallë kush ma tregon
përbuzja e zemrës
që s'të dashuron

Fati na goditi
ne me tradhëti
po shëtis mes yjesh
në errësirë vetmi

Në mes të duarve kokën mbante
dhe lotët i rridhnin rrëke
vajtimi s'ka bukuri fare
tek ajo kishte lezet

Dhe kokën ngriti menjëherë
buzëqeshja e saj ish ajo
ti vajzë më tha s 'ke qenë ndonjëherë
prandaj ti nuk më kupton dot jo
Hidhi brengat tutje
harro ç'është dashuria
çelu porsi gonxhe
s'të shëron vetmia

Zemra jote e pastër
si margaritar
vallë do të ketë forcë
të harrojë dashurinë e parë

Në mes të duarve kokën mbante
dhe lotët i rridhnin rrëke
vajtimi s'ka bukuri fare
tek ajo kishte lezet

Dhe kokën ngriti menjëherë
buzëqeshja e saj ish ajo
ti vajzë më tha s 'ke qenë ndonjëherë
prandaj ti nuk më kupton dot jo

Hidhi brengat tutje
harro ç'është dashuria
çelu porsi gonxhe
s'të shëron vetmia

Zemra jote e pastër
si margaritar
vallë do të ketë forcë
të harrojë dashurinë e parë

Hidhi brengat tutje
harro ç'është dashuria
çelu porsi gonxhe
s'të shëron vetmia

Zemra jote e pastër
si margaritar
vallë do të ketë forcë
të harrojë dashurinë e parë


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajIlir Veliu
Publikimi: 26/03/2020
Orkestrimi: Arjan Dredhasi
Klip I Realizuar Gjate Kohes Së Karantines Nga Arjan Dredhasi


Ilir Veliu - Brengat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Brengat".
3. Video është e këngës "Brengat", por nuk këndohet nga Ilir Veliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Veliu:


Komente 0