Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
BIOGRAFIA: Ilire Zajmi është një shkrimtare. Ilire Zajmi është gazetare e shkrimtare. Ka studiuar drejtësinë. Magjistre e shkencave të gazetarisë e komunikimit masiv. Aktualisht punon në Radio televizionin publik të Kosovës ( RTK). Jeton në Prishtinë. Autore e përmbledhjeve me poezi: “Këmbanat e mëngjesit”-Prishtinë (1991), “Baladë e bardhë “ – Prishtinë (2000), “Amnesia” në gjuhën angleze, shtëpia botuese Corpos Editora, Portugali (2011), ‘Ëndërr e huaj” në formatin e-book Filo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Lindita Prenga

Amijet Vinca

Albana Subashi

Ganimete Jashari

Valentina Llapri

Eva Kacanja

Vjollca Pasku

Silvia Hametaj

Zhaneta Barxhaj

Flogerta Krypi


Tags: Ilire Zajmi

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet