Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Oj Tirani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Oj hapsan' e lyme me kallaj,
Të kam mbajt në mend dhe të mbaj,
Jo si harroj torturat ç'mi ke shtru,
Kend pa e vrar', e kend pa e varru,
Oj hapsane ti o rrospi,
O a mendove se do më bësh njeri,
Si më thoshe, më qortoje ti,
Që të mos këndoj për nënën Shqipri,
Oj tirani, fal mos të qoft' e imja rini,
Oj tirani, fal mos të qoft' e imja rini!

Naj na naj naj, naj na naj naj naj,
Naj na naj naj, naj na naj naj naj,
Naj na naj naj, naj na naj naj naj,
Naj na naj naj, naj na naj naj naj...

Oj hapsane, o terr i zi,
U shëndrrofsh në pluhur, në hi,
Qyqja natës le këndoj për ty,
Un' do këndoj për nënën Shqipri,
Oj tirani, fal mos të qoft' e imja rini,
Oj tirani, fal mos të qoft' e imja rini!

Naj na naj naj, naj na naj naj naj,
Naj na naj naj, naj na naj naj naj,
Naj na naj naj, naj na naj naj naj,
Naj na naj naj, naj na naj naj naj...
Oj tirani, fal mos të qoft' e imja rini,
Oj tirani, fal mos të qoft',
E imja rini.


Ky tekst u dërgua nga Halil Sinani   LRamadaniIlirët
Publikimi: 20/04/2008


Iliret - Oj Tirani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Tirani".
3. Video është e këngës "Oj Tirani", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0