Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Ne Tren Per Perzeren Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  22

Se di au kam treguar
e kam nje kenge o shume te mire
o plot usdaj por me nje hij
e me se miri e kendoj dhe percjelli me bir

e kam nje kenge o pa mahi
o edhe peja o ke ndi
ne lame, e qarshi
e ne metohi

Ref...
Skam len kend o pa e permend
dashurise o i kam lene vend,
dashuris o i kam lene vend
o ne tren per Perzeren
e mu njeher me ka thene nje plak
kenga e halleve u bem lak,
kenga e halleve u bem lak
o se jeta nuk eshte kajmak
o nuk eshte kajmak

e kam nje kenge o pa e tepruar
eshte e leht o per ta kenduar
e mahalla s'ka fëmijë qe nuk e din

e kam nje kenge o pa mahi
o tane kosova o e ka ndi
e me se miri e kendoj
vetem ndal me allti

ref...
Skam len kend o pa e permend
dashurise o i kam lene vend,
dashuris o i kam lene vend
o ne tren per Perzeren
e mu njeher me ka o thene nje plak
kenga e halleve u bem lak,
kenga e halleve u bem lak
o se jeta nuk eshte kajmak
o nuk eshte kajmak

ref...


Ky tekst u dërgua nga Vullnet UkajIlirët
Publikimi: 21/05/2011


Iliret - Ne Tren Per Perzeren
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Tren Per Perzeren".
3. Video është e këngës "Ne Tren Per Perzeren", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0