Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Era Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ti je si era, që dëpërton,
Ti je sikur ëndrra që më vjen dhe shkon,
Ti je si flutur, që fluturon,
Sillesh rreth e rrotull, s'di ku aterron.

Era, era, era,
Era, era, era,
Nëper fusha e male,
Ty të bartë era.
Era, era, era,
Era, era, era,
Nëper fusha e male,
Ty të bartë era.

Ti je si vala, o që vërshon,
Ti je sikur këng' që djeg e përvlon,
Ti je si engjull, ti je si djell,
Sa jeton në tok', sa jeton në qjell.

Era, era, era,
Era, era, era,
Nëper fusha e male,
Ty të bartë era.
Era, era, era,
Era, era, era,
Nëper fusha e male,
Ty të bartë era.

Era, era, era,
Era, era, era,
Nëper fusha e male,
Ty të bartë era.
Era, era, era,
Era, era, era,
Nëper fusha e male,
Ty të bartë era.

Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj.
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj.
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj.
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj.
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj,
Na-na-na-na-naj-naj...


Ky tekst u dërgua nga Luli   LRamadaniIlirët
Publikimi: 01/12/2014


Iliret - Era
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Era".
3. Video është e këngës "Era", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0