Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilirët & Ganja - Heroi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Ganimete Abazi (Ganja)

11/07/2014

2014-07-11T19:26:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Heroi" kënduar nga Ilirët & Ganja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ilirët & Ganja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lloch - Heroi

Për golf 2-shin,
skom qa foli flet prezenca.
Munësh me bajt: dru,
gllet edhe speca.
Ja dhezi rrotat,
kur nuk m'dhez shkrepsa.
Kerr,traktor,kombaj,
golf2-sh zeza.

Fabrika o pishman,
që e ka maru.
Serijat tjera,
ka ndodh kan bankrotu.
Motorrin hekër,
ku do munet met qu.
Kurr nuk thot u lodha,
kurr nuk bon o kuku.

Ref X2:
Lirisht thirrëm gollf2-shMania...
Kerr guri ,made in Gjermania...
Edhe nëse ki Bugati,porrshe me 3 ija.
Pa golf 2-sh,nuk bon me t`met shpia.

Kush ka golf 2-sh,
i lumi ai për veti.
Pjest ja gjen n'market,
n'trafik te Sadeti.
Kerr ekonomik,
sun ja gjen t'shoqin n'gjeti.
Me 5 euro naft i bon,
20 gjiro ka qyteti.

Gollf2-shi dhez n'qels,
mos me dhez e shtyn.
N'lloch nuk t'len:
N'bor,frym edhe brym.
Mos me pas naft,
hec me kerozin.
Qa o me ransi punën ta kryn...
o vlla...

Ref. X2:
Lirisht thirrëm gollf2-shMania...
Kerr guri ,made in Gjermania...
Edhe nëse ki Bugati,porrshe me 3 ija.
Pa golf 2-sh,nuk bon me t`met shpia

"Nenn mich Golfzwei-omania,
Ein Auto aus Stein, gemacht in Allemania.
Scheiss auf dein Bugati und Ferrari mann.
Ohne Golfzwei soll dein Haus nicht sein."

Ke pi shum sun po vozit, qaty e len.
Kerkush s'ta prek apet qaty e gjen.
U myta tu shëtit,prej Tokyo-s n'Prizeren.
Skom qa shtoj,"the Best of volkswagen"

Edona Llalloshi - Heroi

Kush me tha se agimi eshte i vdekur
Kush me tha se nuk ndihet pushka e tij
Ne çdo zemer shqiptari ai ka mbetur
Ne çdo kenge do ta gjeni perseri

A i lexoni vargjet e agimit
Qe ia thurren lavdine Kosoves nane
A e shihni rasen e Koshares
Sikur mburet me plumbat qe i mban

Ref...x2
Ai ka mbetur gjithmone
Si flamur qe valon
Zeri i tij sot Kosoves i therret

Ta gezojme kete liri
Kurre s'do te kete me kufi
Ishin fjalet qe mbeten amanet

Kush me tha se agimi eshte i vdekur
Kush me tha se nuk ndihet pushka e tij
Ne çdo zemer shqiptari ai ka mbetur
Ne çdo kenge do ta gjeni perseri

A i lexoni vargjet e agimit
Qe ia thurren lavdine Kosoves nane
A e shihni rasen e Koshares
Sikur mburet me plumbat qe i mban

Ref...x2
Ai ka mbetur gjithmone
Si flamur qe valon
Zeri i tij sot Kosoves i therret

Ta gezojme kete liri
Kurre s'do te kete me kufi
Ishin fjalet qe mbeten amanet
Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet