Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Fjalet E Qiririt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  44

Un’ për ju do rri të tretem,
Aq sa qiri të mos mbetem,
Të venitem, të digjem dot,
Kët’ dëshir’ e kam sa mot,
O as zjarrit nuk i druhem,
Dhe kurr’ s’dua që të shuhem,
Do të digjem me dëshir’,
Që të bëj drit’ sa më mirë,
Oooo oooo oooo oooo oooo oo-oo-oo,
Oooo oooo oooo oooo oooo oo-oo-oo.

Kur më shifni se jam tretur,
Mos mendoni se kam vdekur,
Jam i gjall’ e jam në jet’,
Jam në dritën e vërtet,
Une jam në shpirtin tuaj,
Plagën time se merr i huaj,
Une jam në shpirtin tuaj,
Plagën time se merr i huaj,
Oooo oooo oooo oooo oooo oo-oo-oo,
Oooo oooo oooo oooo oooo oo-oo-oo.

Më ësht’ falur mua durimi,
Andaj po digjem si qiri,
Që të jeni ju më mirë,
Të mos mbeteni në errsirë,
Dua shum’ fjal’ të ju them,
Por kam frik’ se digjem shpejt,
Mos harroni urtësin’,
Trimërin’ dhe bujarin’,
Oooo oooo oooo oooo oooo oo-oo-oo,
Oooo oooo oooo oooo oooo oo-oo-oo.


Ky tekst u dërgua nga Kushtrim   LRamadaniIlirët
Publikimi: 29/09/2012


Iliret - Fjalet E Qiririt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjalet E Qiririt".
3. Video është e këngës "Fjalet E Qiririt", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0