Më mbaj mend (për 1 muaj)


Iliret - E Përditshmja Jonë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Përditshmja Jonë".
3. Video është e këngës "E Përditshmja Jonë", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Iliret - E Përditshmja Jonë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

06/06/2012

2012-06-06T22:54:36+00:00Plaku im gazeten e lexon
Flet per flet me dor e shfleton
Situata politike e brengos
Ne menyren e vet shpesh e komenton
Bot e rrejshme qenka kjo

Agresori Fasonet i rreshton
Ne faqen tjeter viktimat siguro
Qe te mos flet zi e me zi
Te tjeret kendojn per Etiopi .... Per Etiopi

Dollari shkrihet ne municion
Qindra femije uria i kaplon
Njeri Buzqesh e tjetri Vajton
Kjo eshte e perditshmja jon

Te ngopurit, te uriturit sja beson
Historia ket na e deshmon
Sik, hindus, qifut, musliman
Te gjith ne sillemi ne nje kazan
Dhe vdesim per ideal

Palestina heronjet i vajton
Agresori eproret i dekoron
Mr. Regan, Tavarish Gerbaqov
Ardhmeria azgje nuk premton
Nese kshtu vazhdon

Dollari shkrihet ne municion
Qindra femije uria i kaplon
Njeri Buzqesh e tjetri Vajton
Kjo eshte e perditshmja jon

Dollari shkrihet ne municion
Qindra femije uria i kaplon
Njeri Buzqesh e tjetri Vajton
Kjo eshte e perditshmja jon

Kjo eshte e perditshmja jon
Kjo eshte e perditshmja jon


Ky tekst u dërgua nga Athureem
Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë