Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Kenga E Naimit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

More ti zog malit qe t'kendoi Naimi
moj jehon që më përgjigjesh si verimi.
{O bilbil i ati Frasheri që këndoje ti për trimat
për Shqiptaret që i deshe per lule e vetëtima.} 2X
Ja ku thuhet kënga buqet lart për jet'e
ajo ësht e bukur si e do ti vet'e.
{Ja sa mbrime në shtëpine ku u linde u bëre burre
ti u trete për atdhene e atdheu s't'harroi kurrëë.} 2X
{Kur kendojme o ne dasma kur kërcejme o në valle
zeri yte na përgjigjet nëper lisa lart në male.} 2X

Ky tekst u dërgua nga  JimOrrison   trojaa


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 24/12/2009


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0


Iliret - Kenga E Naimit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Naimit".
3. Video është e këngës "Kenga E Naimit", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.