Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Hesht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Mesnata troket,
Programi mbaron,
Në shtëpin' e saj,
Premiera fillon,
Prindët në vikend,
Shpirt i etur vet’,
Rastin' e shfrytzon,
Në gosti më thrret.

Hëna sikur noton,
Është kjo natë e vonë,
Njimij' e një net’,
Kazanova shpejton,
Nat’ e lindur për ne,
Vetëm për ne,
Më kërkove mbi re,
Dhe ja ku më ke...

Hesht, t'lutem hesht,
Dikush po troket,
Nëse mami vjen,
Vaj halli për ne...

Hesht, t'lutem hesht,
Dikush po troket,
Nëse mami vjen,
Vaj halli për ne.

Hesht, t'lutem hesht,
Dikush po troket,
Nëse mami vjen,
Vaj halli për ne...

Pllazma keks,
Çaj për mëngjes,
Kazanova shkon,
Kazanova të vjen,
Në çdo rast',
Për çdo vikend,
Numro deri në dhjet’,
Dhe ja ku më ke...

Hesht, t'lutem hesht,
Dikush po troket,
Nëse mami vjen,
Vaj halli për ne...

Hesht, t'lutem hesht,
Dikush po troket,
Nëse mami vjen,
Vaj halli për ne.

Hesht, t'lutem hesht,
Dikush po troket,
Nëse mami vjen,
Vaj halli për ne...


Ky tekst u dërgua nga  LRamadaniIlirët
Publikimi: 03/02/2009


Iliret - Hesht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hesht".
3. Video është e këngës "Hesht", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0