Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Iliret - Ne Gurbet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

20/06/2012

2012-06-20T14:41:49+00:00

Këngë e albumit:

"Moj Kosove"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Gurbet" kënduar nga Iliret.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Afrim Muciqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sikur tkisha pas me afer
me ty isha kan gjdo dit
por ti shkove ne gyrbet o shpirt
por ti shkove ne gyrbet o shpirt

ref.:
Nese don me nejt
me nejt me mu
pse nuk vjen ktu me jetu
fjalt e kota nuk i du
zemren du me ma sheru (2x)

Zemra jem ngyrbet nuk vi
ti e din qka te kam than
bab e nan vet nuk muj mej lan
bab e nan vet nuk muj mej lan

ref.:
Nese don me nejt
me nejt me mu
pse nuk vjen ktu me jetu
fjalt e kota nuk i du
zemren du me ma sheru (2x)Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet