Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Bardh E Zi (E Para Dhe E Fundit) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Me ty jam rrit, me ty lozja si fëmijë
Me ty jam rrit, me ty lindi një dashuri
E para dhe e fundit, per mua ishe dhe mbete ti
E para dhe e fundit, pas teje ti dhe vetëm ti

Po të isha Zot, lart në qiell të fluturoj
Mbi pullazin tënd, në supet tua të ateroj
E para dhe e fundit, për mua ishe dhe mbete ti
E para dhe e fundit, pas teje ti dhe vetëm ti

Kush qe fajtor, kush qe shkaktar
Kush na dënoj të jetojmë të ndarë
Ti në veri, unë në periferi
Ti në parajsë, unë në terrin e zi

Bardhë e zi, ja ke ti
Si valë magjepse, më merr në gji
Bardhë e zi, ja ke ti
Ouuuo, më merr në gji

Kush qe fajtor, kush qe shkaktar
Kush na dënoj të jetojmë të ndarë
Ti në veri, unë në periferi
Ti në parajsë, unë në terrin e zi

Bardhë e zi, ja ke ti
Si valë magjepse, më merr në gji
Bardhë e zi, ja ke ti
Ouuuo, më merr në gji (2x)


Ky tekst u dërgua nga  leolatifiIlirët
Publikimi: 01/12/2012


Iliret - Bardh E Zi (E Para Dhe E Fundit)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bardh E Zi (E Para Dhe E Fundit)".
3. Video është e këngës "Bardh E Zi (E Para Dhe E Fundit)", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0