Live Video

Ilirët & Ganja - Kallma Cigaren  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/09/2012

2012-09-29T04:56:48

Më Shumë Nga

Ganimete Abazi (Ganja)Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kallma Cigaren" kënduar nga Ilirët & Ganja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ilirët & Ganja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aurora Qazimi - Kallma Cigaren

Kallma cigaren paj c'ka te kallzoj
Me ma idhnu nenen gjuhen ta shkurtoj
Prej merakut tand zemra po me gufon

Une nenen tende nuk do ta idhnoj
Do ti qes kafe caj me limon
Prej merakut tend zemra po me gufon

Remzie Osmani - Kallma Cigaren

...

Kallma cigaren
Pa ja çka t'kallzoj x2

Me ma hidhnu nanen
Gjuhen ta shkurtoj
Prej merakut tan
Zemra po me gufon x2

Une nanen tane
Nuk do ta hidhnoj x2

Do ti çes kafe
Çajin me limon
Prej merakut tan
Zemra po me gufon x2

Zgjohem heret
Çohem e pastroj x2

Dreken do t'ja baj
E shtratin do t'ia shtroj
Prej mertakut tan
Zemra po me gufon x2

...

Drita Ukaj & Nadi Matoshi - Kallma Cigaren

kallma cigaren paja qka po te tham
kallma cigaren paja qka po te them
mema idhnu mamin guhen ta shkurtoj
prej merakut te saj zemra po me loton
mema idhnu mamin guhen ta shkurtoj
prej merakut te saj zamra po me loton

une nanen tane kurr nuk do ta idhnoj
une nanen tane kurr nuk do ta idhnoj
do ti qesim kafet,qaj o edhe ni moll
prej marakut te saj zemra po me gezon
do ti qesim kafet,qaj o edhe ni moll
prej marakut te saj zemra po me loton (ref 2.)

syzez o moj sy larojsh
syzez o moj sy larojsh
o seq na dogje ti o Shkodren o
o seq na dogje ti o Shkodren o

nuk e dogja une o vendin shqiptare o
nuk e dogja une o vendin shqiptare o
o dogji ky dhandri me cigare o
o dogji ky dhandri me cigare o

syzez o moj sy laroshe
syzez o moj se laroshe
o seq na dogje o katunin o
o seq na dogje o katunin o

nuk e dogja une jo zelie e o
nuk e dogja une jo zilie e o
e dogji qaj djali me adheti e o
e dogji qaj djali me adheti e o

oj lulja e blinit o kujna ja len nanen o
oj lulja e blinit o kujna ja len nanen o
hajt lule mos ki dert se te nana vjen apet
o hajt lule mos ki dert nan ke lan e nan ke gjet

oj lulja e blinit o kujna ja len baben o
oj lulja e blinit o kujan ja len baben o
hajt lule mos ki dert se te baba vjen apet
o hajt lule mos ki dert se te baba vjen apet

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...