Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Ilirët - O Jete E Zeze  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/09/2012

2012-09-29T04:31:44+00:00Kur djelli perëndon, unë nuk e shoh,
Bariu kur këndon, un’ nuk e dëgjoj,
I mbyllur në qeli, rob i djallit t’zi,
Shtat’ dit’ e shtat’ net’, buk’ pa ngrën’ e uj’ pa pi,
O jet’ e zez’, qëndro-qëndro,
Oj zemër-zez’, dot mos u dorzo,
O jet’ e zez’, qëndro-qëndro,
Oj zemër-zez’, dot mos u dorzo.

Kur ujqit ulurojn’, nan’ mos u shqetso,
Kur klithmat i dëgjon, për mua mos vajto,
Djalli më ka zën’, dhe nuk më lëshon,
Në pranga më ka lidh’, trunin ma shqelmon,
O jet’ e zez’, qëndro-qëndro,
Oj zemër-zez’, dot mos u dorzo,
O jet’ e zez’, qëndro-qëndro,
Oj zemër-zez’, dot mos u dorzo.

O jet’ e zez’, qëndro-qëndro,
Oj zemër-zez’, dot mos u dorzo,
O jet’ e zez’, qëndro-qëndro,
Oj zemër-zez’, dot mos u dorzo.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani
Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet