Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilirët - Malesorja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

A t'kujtohet, oj mal’sore,
Një pranver' e palul'zuar,
A t'kujtohet, djalosh i mitur,
Nëna e piklluar.

A t'kujtohet, kur më thoshe,
Dashuria, vjen dhe shkon,
E kënga, përher' mbetet,
Ajo që na ngushllon.

Oj mal’sore, ti këndo,
Bjeshk' e mal'e t'jehojn',
Vetëm, vetëm ti e di,
Përse, un' vajtoj',
Oj mal’sore, ti këndo,
Bjeshk' e mal'e t'jehojn',
Vetëm, vetëm ti e di,
Përse, un' vajtoj'.

A t'kujtohet, kur më thoshe,
Dashuria, vjen dhe shkon,
E kënga, përher' mbetet,
Ajo që na ngushllon.

Oj mal’sore, ti këndo,
Bjeshk' e mal'e t'jehojn',
Vetëm, vetëm ti e di,
Përse, un' vajtoj',
Oj mal’sore, ti këndo,
Bjeshk' e mal'e t'jehojn',
Vetëm, vetëm ti e di,
Përse, un' vajtoj'.

Oj mal’sore, ti këndo,
Bjeshk' e mal'e(Bjeshk' e mal'e) t'jehojn',
(Vetëm)Vetëm ti e di,
Përse, un' vajtoj'.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadaniIlirët
Publikimi: 01/12/1990


Ilirët - Malesorja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malesorja".
3. Video është e këngës "Malesorja", por nuk këndohet nga Ilirët.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0