Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilirian Beqiri

Ilirian Beqiri
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  601
Këndon kryesisht: popullore moderne

Ilirian Beqiri është këngëtar. Iliran Beqiri është vëllai i Florian Beqirit. Ata kane edhe 1 vëlla më të madh, Sadik Beqirin. E gjithë familja e tyre këndojnë. Ilirani dhe vëllai i tij Sadiku këndojnë në Gjermani. Ata hapat e parë të muzikes i hodhen fale babit te tyre Ismet Beqirit, qe është gjithashtu një kengetar i njohur.

Më datë 8 Nëntor 2013, Ilirian Beqiri publikon videoklipin "Je E Bukur Pasha Mamin".

Më datë 25 Prill 2014, Ilirian Beqiri & Sadik Beqiri publikojnë videoklipin "Hem E Bukur".

Më datë 22 Gusht 2019, Ilirian Beqiri publikon videoklipin "Ajshe". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilirian Beqiri.

Më datë 13 Prill 2020, Ilirian Beqiri publikon videoklipin "Helem Je". Muzika e këngës u punua nga Ilirian Beqiri.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

9046

Vëllai i

Florian Beqirit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 9046