Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Iliriana Sahiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Mitrovice 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
BIOGRAFIA: Iliriana Sahiti është një këngëtare. Eshte bije e doktorit te shkencave. Ilirianja eshte historiane si dhe ka kryer ne fushen e psikologjise ne Suedi. Kengen e ka lene pasi qe thot se i ka humbur vlera kenges se mirefillte shqipe, nga shumekushi qe i thot vetit kengetar. Por mendon qe te kendoje aty ketu vetem per deshiren e saj te poston ndonje kenge per ngjarjet qe ndodhin ne shoqeri, per realitetin dhe jeten qe njerezit e zhvillojne me apo pa maska. Më datë 30 Nëntor 2011, Ili...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Linda Hyseni

Rema Canolli

Blerta Kosova

Arbenita Arifi

Violeta Rexhepagiqi

Eranda Bytyqi

Donna

Ganimete Ajdari

Leonora Hasani

Besa Mullaavda


Tags: Iliriana Sahiti, Ilirjana Sahiti

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet